Yorum bırakın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Darbe Girisimi Açıklaması

Son dakika haberlerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda İstanbul ve Ankara illerinde birçok yer trafiğe kapatılmıştır. Tüm dünya ülkelerinde 2016 Darbe Girişimi sorusu akıllara gelmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu sorulara cevap olabilmesi adına televizyonlara kitlenmiş durumdadır.

tekirdag-son-dakika-haber-tsk-darbeCumhurbaşkanı Erdoğan , darbe girişimi ile ilgili açıklamalarını yapmış bulunmaktadır. Ankara TRT binasına yapılan saldırı üzerine TRT yayını kapatılmıştır. Yetkililerin bu durum hakkında çalışmalar yaptığı bilgisine kavuştuk.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe girişimi hakkında , ” Bizler atılması gereken adımları atacağız. Meydanı onlara bırakamayız. Kararlı bir şekilde üzerlerine gideceğiz. Milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum. Tekirdağ haber sitelerinin yayınlarından da gördüğümüz üzere Tekirdağ gibi birçok büyük şehirlerimizin meydanlarında kalabalıklar artmaya başlamıştır. Başbakan Binali Yıldırım‘dan geldi . Binali yıldırım : Doğrusu bir kalkışma ihtimali üzerine duruyoruz. Asker içindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eylemi söz konusudur.

tsk-darbe-girisimi-aciklamasi

2016 TSK Darbe Girişimini Kim Başlattı ?

Bu soruyu bizlerde çok merak etmekteyiz. Ekibimiz bu soru ile ilgili çalışmalarına durmadan devam etmektedir. Bu arada aldığımız son bilgilere göre , Tüm ülke camilerinde Diyanet işleri Başkanlığı tarafından ezan okunmuştur. TSK Darbe açıklaması henüz yapılmamış olmasına rağmen ülkemiz insanları ve Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bu konuda gerekli  yaptırımların yapılması için yarın ilk iş meclis toplantıları ve , Meclisi olağan üstü toplantıya çağırmıştır.

son-dakika-haber-darbe-girisimi-2016-tsk-istanbulAdalet Bakanı Bozdağ: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bu kalkışmayı yapanlara karşı soruşturma başlatmıştır, adli süreçler de işletilmektedir. Güvenlik güçleri, devletin diğer birimleri de gereken tedbirleri almaktadır. Bu noktada vatandaşlarımızın, hükümetin gereken tedbirleri aldığını, almakta olduğunu bilmesinde fayda görüyorum.” Son dakika haberler ve açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: