2 Yorum

Plastik Kuşkonmaz Dikeni

Plastik KUŞKONMAZ NEDİR ?

Plastik Kuşkonmaz Dikeni Polikarbonat çubuklar ile gövdeden oluşan bu tasarım, güneş ve diğer hava koşullarının yıpratıcı etkisine çok dayanıklı fiziksel bir bariyerdir. Plastik kuşkonmaz dikenleri kuş kovucu ürünler arasında 1 numaralı olmuş üründür.

Sipariş vermek için : http://www.plastikkuskonmaz.wordpress.com

Plastik-Kuskonmaz-50cm-Eko

NERELERDE VE NASIL ETKİLİDİR ?

Kuşların (özellikle güvercin, martı, karga, saksağan vb.) konmasının istenmediği tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Mimari yapılardaki pencere kenarları, yağmur olukları, baca kenarları, çatılar ve benzeri yüzeyler en fazla tercih edilen ve uzmanlarımızca tavsiye edilen uygulama alanlarıdır. Sistem %100 etkili korunma sağlamaktadır. Etkisi, piyasalarda bulunan diğer sistemlerden (korkuluk, maketler, sesle kovalama, vs..)daha kalıcı ve üstündür.plastik-kuskonmaz-dikeni
Kuşların zekaları küçümsenmemeli, hatta bazı engellemelere tavır bile alabildikleri göz ardı edilmemelidir. Bu nedenle uzun süreli ve kesin çözüm için kuşkonmaz diken uygulamaları tercih sebebidir.
Mimari yapıların haricinde özel uygulama alanları da mevcuttur. Bunlara havaalanları, tren istasyonları, orta ve yüksek gerilim hatları, haberleşme yer istasyonları örnek olarak verilebilir.

NEDEN KUŞKONMAZ DİKENİ?

Uzun süren araştırmaların sonucu dünya piyasalarındaki tüm ürün ve sistemler incelenmiş % 100 etkisi kanıtlanmıştır.

İNSAN SAĞLIĞINA YARARLARI

Kuşların çevreye verdikleri bazı fiziki zararların haricinde, parazitleri ve birtakım virüsleri taşıdıkları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bunlara grip virüsünü, arpacık enfeksiyonunu ve kene gibi zararlıları örnek gösterebiliriz. kuşkonmaz dikenlerinin bu mikrop taşıyıcı kuşların konmasını engelleyerek, insanların sağlığına katkıda bulunduğu unutulmamalıdır.
ÇEVRE DOSTU OLUP, KUŞLARA VE DİĞER CANLILARA ZARAR VERMEZ

kuşkonmaz dikenlerinin ucu sivri değildir. Kuşları yaralama tehlikesi yoktur. Dikenler ve gövde kesinlikle oksitlenmeyen malzemelerden oluştuğu için oksitlenmenin yaratabileceği tehlikelerden ve bakteriyel ortamlardan uzaktır. Hiçbir şekilde toksik değildir.
YALITKANDIR

Tasarımı oluşturan polikarbonat gövde iletken olmayan bir malzemedir. Bu sebeple elektrik akımı bulunan yerlere uygulanmasında hiçbir tehlike yoktur.
UZUN ÖMÜRLÜDÜR

Gerek paslanmaz çelik çubuk, gerek polikarbonat çubuk ve gövdeleri sert hava koşullarına dayanıklıdır. Çok değişken ısı farklılıklarında işlevini kaybetmediği gibi, uzun yıllar bakım gerektirmez.
ESTETİKTİR

Uzaktan bakıldığında, parlayan paslanmaz çelik çubuklar veya şeffaf polikarbonat çubuklar ile gövdenin fark edilmesi zordur. Bu nedenle mimari yapılarda görüntü kirliliği yaratmaz.
ESNEK YAPIYA SAHİPTİR

Düz yüzeylere uygulanabildiği gibi, dış bükey yüzeylere de esnekliği sayesinde montajı yapılabilir. Bu esneklik özelliği kolayca kırılma ve kopmasını en aza indirgeyip işlevselliğini de kaybettirmez.
KENDİ KENDİNE BEDELİNİ ÖDER

Kuş dışkıları binalarda büyük yüzey kirlenmelerine yol açmaktadır. Asidik yapıya sahip olan bu dışkılar aşınmalara ve oksitlenmelere neden olmaktadır. Bu da binaların çatıları ile dış yüzey bakım ve onarımlarının daha sık yapılmasını gerektirmektedir. Sadece bu tür pahalı bakım ve onarımları önlemekle kalmayıp, cam giydirilmiş dış cephe yüzeylerindeki temizlik giderlerinde de tasarruf sağlar.
ÖZEL UYGULAMALARDAKİ YARARLARI

kuşkonmaz dikenleri, çeşitli yapılardaki uygulamaların dışında, havaalanlarındaki uygulamalarla da uçuş güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur. Kuşların elektrik direklerine konarak yuvalanmasını önler, böylece elektrik hat ve trafoların zarar görmesi engellenir.
UYGULAMADAKİ MONTAJ KOLAYLIĞI
Tasarımdaki her bir gövde uzunluğu 50 cm, diken genişliği 20 cm’dir. Uygulama alanına göre genişlik,Değişik Uygulama yöntemleri ile istenilen boyutlara erişilebilinir.Aşağıdaki Resimde Değişik montaj örnekleri belirtilmiştir.
İstenilen yüzeyin özelliği dikkate alınarak tutkal, çivi, vida perçin ve telle bağlama ile montaj çok kolay yapılır.

Reklamlar

2 comments on “Plastik Kuşkonmaz Dikeni

  1. kuşkonmaz tellerin fiatı nedir ? kım tarafından monte edilecek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: